Apie saulės energija
Saulės energija yra viena iš inovatyviausių pramonės šakų, kuri yra ateitis. Laimei, per pastaruosius kelerius metus saulės energijos sistemos tapo ekonomiškesnės ir įperkamos, o tai reiškia, kad galite dalyvauti šalinant anglies dvideginio išmetimą ir keičiant pasaulį į geresnę pusę, naudodamiesi atsinaujinančia energija.
Saulės energija yra elektromagnetinė spinduliuotė, kurią skleidžia saulė ir sugaunama, kad būtų paversta naudojama energija. Augalai sugeria saulės energiją, kad saulės šviesą paverstų maistu per fotosintezę, o žmonės fiksuoja saulės šviesą, kad paverstų ją tinkama elektros energija naudojant tokius procesus kaip fotovoltinis efektas.
Elektra, pagaminta naudojant saulės energiją, gali būti naudojama elektros tinkle arba kaupiama baterijose. Energijos iš saulės yra daug ir nemokamos, o saulės energijos pavertimo elektra kaina ir toliau mažėja, nes saulės technologijos tampa vis pažangesnės ir efektyvesnės. Saulės energija yra labiausiai prieinamas ir turtingiausias energijos šaltinis Žemėje. Be to, jis turi mažesnį anglies pėdsaką nei naudojant iškastinį kurą, o tai sumažina bendrą jo poveikį aplinkai.
Mūsų Saulė yra žvaigždė, kurią daugiausia sudaro vandenilis ir helis. Jis gamina energiją savo šerdyje per procesą, vadinamą branduolių sinteze, kai vandenilis susilieja ir sudaro lengvesnį helio atomą. Šiame procese išsiskirianti energija energijos pavidalu išspinduliuojama į erdvę. Nedidelis šios energijos kiekis pasiekia Žemę. Kasdien saulės energijos užtenka mūsų energijos poreikiams patenkinti pusantrų metų.
Saulės technologija gali paimti saulės šviesą ir paversti ją energija naudojant fotovoltines (PV) saulės baterijas. Atskiros šviesos dalelės vadinamos fotonais. Tai mažos dalelės, elektromagnetinės spinduliuotės kvantai, kurių energijos kiekis skiriasi priklausomai nuo to, kaip greitai jie juda. Fotonus išskiria saulė branduolių sintezės procese, kai vandenilis virsta heliu.
Fotovoltinės plokštės gaminamos iš atskirų fotovoltinių elementų. Šiose ląstelėse yra medžiagų, vadinamų puslaidininkiais, kurios leidžia elektronams praeiti pro jas. Dažniausias saulės elementuose naudojamas puslaidininkių tipas yra kristalinis silicis. Jis yra palyginti nebrangus, natūraliai aptinkamas gausiai ir yra ilgalaikis.
Kai fotonai liečiasi su puslaidininkiais, jie sužadina elektronus. Šie elektronai gamina elektros srovę, kuri gali būti naudojama elektros tinklams maitinti arba laikoma baterijose.
Didžioji dalis saulės baterijų pagamintos energijos perduodama į elektros tinklą tolimesniam paskirstymui. Privatūs namų ūkiai, kuriuose įrengtos saulės baterijos ant stogo ar ant žemės, taip pat yra elektros tiekėjai, jie tiekia į elektros tinklus papildomai pagamintą elektrą. Kai kuriais atvejais baterijos yra brangi sistemos dalis, o perteklinės elektros energijos pardavimas atgal elektros įmonėms šiuo metu yra ekonomiškiausias būdas gaminti saulės energiją.